Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sprawdzian szóstoklasistów

Przed nimi pierwszy, tak ważny egzamin. W całej Polsce uczniowie przystąpią w czwartek (4.04) do sprawdzaniu kończącego szkołę podstawową. W naszym regionie nad testami zasiądzie ponad 11 tysięcy uczniów. Test rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa 60 minut. W tym czasie uczniowie będą musieli odpowiedzieć na kilkanaście pytań, które sprawdzą jego umiejętności w pięciu obszarach. Chodzi o czytanie, pisanie, rozumienie, korzystanie z informacji oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Sprawdzian szóstoklasisty jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Co ważne nie można go nie zdać, bo wyniki mają charakter diagnozy umiejętności ucznia. Teoretycznie nie powinny mieć one wpływu na przyjęcie do gimnazjum, w praktyce jednak zdarza się, że wyniki sprawdzianu są brane pod uwagę, kiedy uczeń stara się o miejsce w wymarzonej i obleganej szkole.

Testy pisane są w szkole macierzystej, ale sprawdzać je będą niezależni egzaminatorzy. Wyniki będą znane w czerwcu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę