niedziela, 21 października 2018 napisz DONOS@

Ekspresyjny realizm. Malarstwo Siegfrieda Horsta

plakat-Horst-na-www.jpg Galeria Sztuki Współczesnej w Łomży (ul. Długa 13) oraz Autor – Siegfried Horst – zapraszają w sobotę, 2 marca 2013 roku, o godz. 12.00, na otwarcie wystawy malarstwa Ekspresyjny realizm. „ A może jestem wielkim śpiewem” (cytat z „Księgi o życiu mnicha” Rainera Marii Rilkego). Malarstwo Siegfrieda Horsta charakteryzuje się niezwykłą wyrazistością wynikającą z osobowości artysty, pełnego emocji i wewnętrznej siły. Twórca czerpie z ducha ekspresjonizmu. Nie stroniąc od deformacji, napięć i kontrastów maluje wizerunki ludzi i ptaków, martwe natury i kwiaty. Odważnie zestawiając soczyste barwy, mocne linie i niespokojne plamy w nieskrępowany sposób wyraża swoje odczuwanie świata.

Get Adobe Flash player

Siegfried Horst urodził się w 1941 roku w Neunkirchen koło Wiednia. W latach 1956-59 uczęszczał do Szkoły Zecerów w Tübingen, następnie pobierał naukę w Państwowej Szkole Plastycznej w Kassel (1961-62). Studia odbył w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Kassel (1962-67) - w Pracowni Malarstwa prof. Arnolda Bode oraz w pracowni asystenta profesora (1964-67). Od 1983 roku pracuje jako niezależny artysta. Mieszka w Niemczech, w Anzing koło Monachium, gdzie posiada atelier. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych w Niemczech i Polsce (Vechelde, Aying, Ebersberg, Bolesławiec, Myślenice, Kraków, Zabierzów, Krzeszowice, Anzing), uczestnik wystaw zbiorowych w Niemczech, Polsce, Uzbekistanie, Azerbejdżanie, Francji. Członek Związku Artystów w Ebersberg. Prace malarza znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych.

Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii

 

Foto:
Foto:
Foto: Siegfried Horst
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
wt, 26 lutego 2013 12:45
Data ostatniej edycji: cz, 26 września 2013 12:14:01

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę