Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Kamera na kłusownika

Główne zdjęcie
fot. Nadleśnictwo Łomża

Dzięki kamerze zamontowanej w lesie udało się złapać kłusowników. O ich ujęciu informowaliśmy za policja na początku tygodnia, teraz leśnicy ujawniają jak doszło do wytropienia „mafii kłusowniczej”. Wszystko zaczęło się sarny, którą strażnicy leśni znaleźli w zastawionym przez kłusowników wnyku. Na szczęście tę sarnę udało się uratować.

fot. Nadleśnictwo Łomża
fot. Nadleśnictwo Łomża

Strażnicy Leśni Nadleśnictwa Łomża opisują, że podczas jednego ze swoich patroli znaleźli bezbronną sarnę we wnykach. W związku z tym, że w tym miejscu już wcześniej znajdowali rozstawione wnyki, strażnicy postanowili wykorzystać monitoring i na gorącym uczynku ująć właścicieli tych haniebnych urządzeń. Długo nie musieli czekać, bo już na drugi dzień kamera zarejestrowała „kłusowniczy obchód” po wnykach. To pozwoliło na skuteczne zatrzymanie sprawców. Jak się później okazało, policja na posesjach sprawców odkryła istny skład przeróżnych wnyków oraz materiały do ich produkcji.  Łącznie policja zarekwirowała 32 sztuki wnyków. 
- Współpraca Straży Leśnej z Policją pozwoliła na wykrycie kłusowników, jednakże mamy świadomość, że problem staję się coraz bardziej niebezpieczny – przekonuje Komendant  Straży Leśnej – Kazimierz Muczyński.

zobacz: Z wnykami do lasu


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę