Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Instytut Pamięci Narodowej poszukuje „Świadków Historii”

Już po raz piąty Instytutu Pamięci Narodowej rozpoczął poszukiwania osób szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego w regionie. Pomysł nagrody, którą w 2009 roku ustanowił śp. Janusza Kurtykę, ówczesny Prezes Instytutu, zrodził się w białostockim oddziale IPN. W ciągu czterech lat nagrodę „Świadek Historii” otrzymało 41 osób w tym ksiądz biskup Tadeusz Zawistowski z Łomży.

Nagrodę Honorową „Świadek Historii” przyznaje Kapituła, której przewodniczącym jest Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, ale na wniosek, który mogą złożyć instytucje, organizacje społeczne a nawet osoby fizyczne. 
Jak podaje Tomasz Danilecki z białostockiego oddziału IPN wniosek o przyznanie Nagrody powinien zawierać dane personalne kandydata, opis jego zasług i osiągnięć uzasadniających przyznanie Nagrody, dostępne wnioskodawcy kopie dokumentów poświadczających te zasługi i osiągnięcia. Do wniosku należy dołączyć pisemną zgodę kandydatów na zgłoszenie.

Kandydatury należy zgłaszać pocztą do 28 lutego 2013 r. w białostockim oddziale IPN (ul. Warsztatowa 1A, 15-637 Białystok).

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę