Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Do lekarza bez legitymacji

Książeczki ubezpieczeniowe i druki RMUA odchodzą do lamusa - od Nowego Roku ruszyła Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców - eWUŚ. Wystarczy dowód osobisty i numer PESEL, aby rejestratorka w przychodni lub szpitalu online mogła sprawdzić czy pacjent jest ubezpieczony, a tym samym ma uprawnienia do leczenia.

Rzecznik NFZ Andrzej Troszyński przyznaje, że mogą sporadycznie zdarzyć się przypadki, że ktoś nie figuruje w rejestrze, chociaż jest ubezpieczony. Wtedy pacjenci mogą złożyć pisemne oświadczenie, które jest później weryfikowane przez NFZ.

System eWUŚ ma sprawić, że rejestracja do lekarza będzie łatwiejsza i szybsza. Warto też na początku funkcjonowania elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców mieć na wszelki wypadek dowód ubezpieczenia lub druk RMUA.
System ma również zweryfikować ilość nieubezpieczonych pacjentów w Polsce. Obecnie Ministerstwo Zdrowia szacuje, że 1% Polaków nie posiada uprawnień do korzystania z publicznej służby zdrowia.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę