Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zrodziła Go Maryja Dziewica jako Światłość świata

Główne zdjęcie
Bp Janusz Stepnowski

„Silnej wiary i gorącej miłości” życzy Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wiernym z całej diecezji na Boże Narodzenie 2012 prosząc jednocześnie „o świadectwo pięknego i dojrzałego życia chrześcijańskiego”. Biskup w świątecznych życzeniach ujmuje także tych, którzy „się w życiu pogubili” i podkreślając, że w Kościele przeżywały Rok Wiary, prosi dla nich o łaskę powrotu do Chrystusa. - Prośmy, aby Światło, które zrodziła Maryja Dziewica, dotarło do wszystkich kątów naszych domów i wszystkich zakamarków serc, rozjaśniając ciemne strony życia – napisał biskup Stepnowski w życzeniach, które w święta odczytywane będą we wszystkich kościołach diecezji.

Umiłowani Diecezjanie, moi Bracia i moje Siostry,
Kiedy nadeszła pełnia czasów, Bóg Ojciec w swoim nieskończonym miłosierdziu zesłał swego Jednorodzonego Syna, aby nas zbawił. Zrodziła Go Maryja Dziewica jako Światłość świata. Dostrzegli to niezwykłe wydarzenie pasterze; zamknęli przed nim drzwi właściciele domów; oburzył się Jego przyjściem król Herod.
Dziś pochylamy się kolejny raz nad tajemnicą przyjścia Bożego Syna na świat i odkrywamy w Łukaszowym opisie tego wydarzenia uniwersalizm Ewangelii. Tak jak kiedyś pasterze, tak dziś my padamy na kolana pełni szacunku wobec daru życia i uwielbiamy Nowonarodzone Dziecię, bo Ono zaspokaja naszą tęsknotę za prawdą i nadaje sens naszemu życiu, które jest coraz trudniejsze w dzisiejszym świecie. Ale są obok nas ludzie, którzy nie chcą otworzyć drzwi swego serca, by spotkać Pana. Są i tacy, którzy obecność Chrystusa odczytują jako zagrożenie dla wyznawanych przez siebie idei. W ich życiowych planach nie ma miejsca dla Boga. 
W Roku Wiary prośmy Dobrego Boga o łaskę powrotu do Chrystusa dla naszych braci i sióstr, którzy się w życiu pogubili. Prośmy, aby Światło, które zrodziła Maryja Dziewica, dotarło do wszystkich kątów naszych domów i wszystkich zakamarków serc, rozjaśniając ciemne strony życia.
Wam, moi Bracia i moje Siostry, którzy przeżywacie radość ze Świąt Bożego Narodzenia, życzę wraz z Księżmi Biskupami, silnej wiary i gorącej miłości, jednocześnie prosząc o świadectwo pięknego i dojrzałego życia chrześcijańskiego. Boża łaska, Chrystusowy pokój oraz moje pasterskie błogosławieństwo niech Wam towarzyszą podczas rodzinnych spotkań przy świątecznym stole.

+ Janusz Stepnowski
Wasz Biskup

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę