Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Chcą mierzyć prędkość na odcinku Kisielnica–Stawiski

Nowy system odcinkowego pomiaru prędkości ma ruszyć na blisko 30 fragmentach najbardziej niebezpiecznych dróg krajowych w Polsce. I choć konkretnej listy tych miejsc póki co nie ma, wśród wymienianych pewniaków jest nasza „61”. Prędkość przejazdu ma być mierzona na 7-km odcinku drogi nr 61 pomiędzy Kisielnicą a Stawiskami.

Nowy system ma ruszyć w połowie przyszłego roku. W Polsce początkowo ma być 29 systemów odcinkowego pomiaru prędkości. Przy wjeździe na takowy kamera zeskanuje numer rejestracyjny samochodu, a przy wyjeździe zmierzy czas przejazdu i zweryfikuje prędkość. Jeśli się okaże, że kierowca jechał zbyt szybko z Inspekcji Transportu Drogowego otrzyma mandat od 50 do 500 zł  w zależności od zmierzonego przekroczenia prędkości. 
I nie wiadomo jeszcze, gdzie konkretnie wyznaczone zostaną takie odcinki, zajmujący się tematem dziennikarze ogólnopolskich mediów, wśród kilku pewniaków wskazują także fragment drogi nr 61 Kisielnica–Stawiski. 

Dodajmy, że w przyszłorocznym budżecie państwa zapisano 1,5 mld zł z mandatów od polskich kierowców.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę