Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Prezydent ma zastrzeżenia do kontroli CBA

Prezydent Łomży wniósł swoje zastrzeżenia do protokołu pokontrolnego Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dotyczącego kontroli przetargu na dostawę samochodu osobowego dla łomżyńskiego Urzędu Miejskiego. „Użyte w przetargu określenie „przestrzeń bagażowa” nie określa wprost pojemności bagażnika, ale przestrzeń do przewożenia bagażu, możliwą do uzyskania również przy złożonych tylnych siedzeniach – czytamy w informacji przesłanej przez biuro prasowe ratusza.

Według przesłanej informacji Anny Sobocińskiej rzeczniczki prasowej prezydenta Łomży „wniosek, iż parametry zamieszczone w SIWZ utrudniają uczciwą konkurencję, gdyż spełniała je jedynie Skoda Superb, nie jest zdaniem komisji przetargowej prawidłowy, gdyż parametry te spełniało co najmniej kilka innych samochodów (np. Kia Optima z silnikiem 2,0 DOHC; Ford Mondeo IV Sedan z silnikiem 2,0 Ecoboost; Opel Insignia 2,0 Turbo 220 KM; Volvo S80 II Sedan z silnikiem 2,0 T; Saab 9-5 III Sedan 2,0 Turbo; Chevrolet Malibu VII Sedan; Volkswagen Phaeton; Mazda 6 III Sedan).
Jak dalej tłumaczy rzeczniczka użyte w przetargu określenie „przestrzeń bagażowa” nie określa wprost pojemności bagażnika, ale przestrzeń do przewożenia bagażu, możliwą do uzyskania również przy złożonych tylnych siedzeniach. SIWZ nie zawierał warunku, że wymagana przestrzeń bagażowa musi być dostępna przy rozłożonych siedzeniach. Zamiarem zamawiającego był zakup samochodu osobowego, który może być użyty również do przewozu bagażu o większych gabarytach. W przypadku samochodów z 5-drzwiowym nadwoziem typu sedan i w przypadku samochodów 4-drzwiowych, po złożeniu tylnych siedzeń, wymagana przestrzeń bagażowa jest dostępna w większości modeli klasy średniej i wyższej średniej. Zapytań oferentów w sprawie interpretacji zapisu „przestrzeń bagażowa”, po ogłoszeniu przetargu nie było.
Dlatego też Prezydent Łomży skierował do Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie zastrzeżenia odnośnie ustaleń zawartych w protokole pokontrolnym, z prośbą o ponowną analizę ustaleń kontroli.

zobacz: CBA uważa, że złamano prawo przy zakupie prezydenckiej limuzyny – prokuratura już to sprawdza

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę