Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 17 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Radni nie chcą podnosić podatków od środków transportu

Radni z Komisji Rozwoju sprzeciwiają się prezydenckiej propozycji wzrostu na przyszły rok stawek podatków od środków transportu. Prezydent Mieczysław Czerniawski chce je podnieść – podobnie jak podatki od nieruchomości - o 4%. Na wniosek radnego Maciej Głaza Komisja Rozwoju jednak opowiedziała się za pozostawieniem na przyszły rok tych podatków na niezmienionym poziomie.

- Te podatki są odczuwane bezpośrednio przez przedsiębiorców, których niestety jest coraz mniej i których powinniśmy chronić – mówi Maciej Głaz. 
Radny wskazuje także, że te podatki w Łomży są znaczeni wyższe niż w sąsiedniej Ostrołęce. 

Przypomnijmy zgodnie z prezydencką propozycją za najmniejszą z ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 5,5 tony przedsiębiorcy z Łomży w przyszłym roku musieliby zapłacić 718 złotych, czyli 28 złotych więcej niż w tym roku. W takim samym stopniu – o 4 % czyli wskaźnik inflacji - miałyby wzrosnąć także wszystkie inne stawki podatków od wszystkich innych środków transportu w tym przyczep i autobusów. 

Czy podatki wzrosną czy nie zdecydują radni miasta na sesji w przyszła środę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę