Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Podwyżki dla Piątnicy

Główne zdjęcie
MPWiK

O niemal 15% woda i o ponad 50% ścieki – takie podwyżki czekają od nowego roku mieszkańców gminy Piątnica. Cennik tych usług formalnie mają ustalić radni Łomży, bo to miejski MPWiK zapewnia te usługi także dla mieszkańców Piątnicy. Porozumienie w tej sprawie podpisano wiosną 2011 roku, ale dopiero od stycznia 2013 roku ceny mają być ustalone w oparciu o kalkulację kosztów. W Piątnicy woda będzie o ponad 10% tańsza niż w Łomży, ale ścieki znacznie o blisko 70% droższe niż w mieście.

Przypomnijmy zgodnie z wnioskiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży od 1 stycznia 2013 roku woda w mieście ma zdrożeć o 4 grosze i wynosić wynieść 3,01zł/m3, a ścieki o 20 groszy do 4,97zł/m3. 
W przypadku Piątnicy podwyżki są znacznie większe. Wzrost cen wody dla gospodarstw domowych z pierwszej i drugiej grupy ma wynieść 14,75% czyli 32 grosze – do 2,69zł/m3, a w przypadku pozostałych odbiorców wzrost wynosi 35 groszy - do 3zł/m3. 
W jeszcze większym stopniu w Piątnicy zdrożeć ma odbiór ścieków. Wzrost przekracza 50%. W przypadku gospodarstw domowych za odbiór metra sześciennego ścieków trzeba będzie zapłacić 8,43zł w grupie pierwszej i 8,25zł w grupie drugiej. Dla pozostałych odbiorców (tzw. gr. 3) proponowana cena wynosi 8,43zł/m3

Formalnie wyliczone przez MPWiK nowe ceny zostały już potwierdzone przez prezydenta Łomży i trafiły na Radę Miasta. Teoretycznie radni mogą uchwalić niższe ceny rekompensując straty MPWiK dotację z budżetu. W innym wypadku – nawet jeśli radni uchwał nie przegłosują - ceny te wejdą w życie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę