Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Komisja Gospodarki Komunalnej RM przeciwko wzrostowi podatków

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta negatywnie zaopiniowali zaproponowane przez prezydenta stawki podatku od nieruchomości na przyszły rok. Radnych – jak tłumaczy Witold Chludziński, przewodniczący Komisji – najbardziej zdenerwowało to, że stawki miały wzrosnąć tylko o wskaźnik inflacji a faktycznie w niektórych przypadkach wzrost był nawet niemal trzy razy większy. Ostatecznie większość członków komisji wstrzymała się od głosu i przy dwóch radnych głosujących przeciwko wzrostom komisja będzie rekomendowała radzie odrzucenie prezydenckich propozycji.

Jak pisaliśmy w poniedziałek (Podatki w Łomży znacząco w górę) prezydent Mieczysław Czerniawski skierował na najbliższą, przyszłotygodniową sesję Rady Miasta projekt uchwały dotyczący ustalenia stawek podatku od nieruchomości na 2013 rok. Generalnie – jak podają urzędnicy ratusza – wzrost stawek ma wynieść 4% czyli tyle ile inflacja. Okazuje się jednak, że z ośmiu różnych rodzajów podatków od nieruchomość płaconych w Łomży o wskaźnik inflacji podniesiono tylko połowę z nich. W pozostałych przypadkach zaproponowane wzrosty są znacząco wyższe. Na przykład podatek naliczany od powierzchni mieszkań – czyli ten płacony przez wszystkich łomżan – ma wzrosnąć o 7%. W takim samym stopniu wzrosnąć mają stawki podatku od gruntów związanych z działalnością gospodarczą, a jeszcze bardziej – o niemal 10% - ma wzrosnąć podatek od tzw. gruntów pozostałych.
Jak wyliczają urzędnicy ratusza w sumie z podatków od nieruchomości w przyszłym roku do budżetu miasta powinno spłynąć ok. 24 mln zł czyli o jakieś 8% (około 1,7 mln zł) więcej niż w tym roku.

cz
śr, 24 października 2012 10:54
Data ostatniej edycji: śr, 24 października 2012 10:58:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę