Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Śledczy jeszcze raz sprawdzą czy to pijany burmistrz prowadził samochód

Prokurator Okręgowy w Łomży podjął decyzję o podjęciu na nowo, umorzonego przez prokuraturę w Kolnie, dochodzenia w sprawie kierowania 31 lipca w Stawiskach samochodem osobowym skoda oktawia przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości. Wówczas urzędowa skoda burmistrza Stawisk miała wypadek. Z samochodu ktoś uciekł, a do policjantów, którzy dojechali na miejsce zdarzenia, zgłosił się trzeźwy „urzędowy” kierowca twierdząc, że to on prowadził. - Nie wykonano wszystkich możliwych dowodów w prowadzonym postępowaniu - uzasadnia decyzję Prokurator Okręgowy Tomasz Wilk.

Od początku były podejrzenia, że za kierownicą skody w chwili wypadku nie siedział urzędowy kierowca, a sam burmistrz. Ten później przyznawał, że jechał w samochodzie i po wypadku uciekł, ale twierdzi, że nie prowadził, lecz był pasażerem. Policjanci wówczas nawet nie podjęli próby ustalenia gdzie jest burmistrz i w jakim stanie. Później nawet ich zwierzchnicy dopatrzyli się szeregu nieprawidłowości. Na wniosek komendanta policji w Kolnie komenda wojewódzka wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec pięciu policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia, a kierownik posterunku policji w Stawiskach nieoczekiwanie przeszedł na emeryturę. 
Niestety śledczym z Kolna, którzy jako pierwsi usiłowali odpowiedzieć na pytanie czy skodą kierowała osoba nietrzeźwa, nie udało się znaleźć na to dowodów i ostatecznie we wrześniu postępowanie w tym kierunku umorzono. Wcześniej jednak wydzielili z niego dwa wątki. W związku z zachowaniem policjantów zawnioskowali do Prokuratury Okręgowej w Łomży o wszczęcie postępowania które miałoby zbadać czy policja dobrze wypełniła swoje obowiązki, oraz wszczęli postępowanie w sprawie ewentualnego składania fałszywych zeznań, którym może być objęty także np. urzędowy kierowca burmistrza. Oba wątki – po decyzji Prokuratora Okręgowego w Łomży - prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łomży.
Teraz natomiast powraca sprawa samego burmistrza Stawisk i ewentualnego kierowania przez niego samochodem w stanie nietrzeźwości.
- Podjąłem decyzję o podjęciu na nowo postępowania w sprawie kierowania 31 lipca w Stawiskach samochodem osobowym skoda oktawia przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości.  – mówi prokurator Tomasz Wilk, szef Prokuratury Okręgowej w Łomży. - Postępowanie będzie prowadzone przez V wydział śledczy Prokuratury Okręgowej – dodaje argumentując, że w jego ocenie, w prowadzonym w Kolnie postępowaniu, nie wykonano wszystkich możliwych dowodów. 

zobacz: Urzędowa skoda miała wypadek

cz
pt, 12 października 2012 11:03
Data ostatniej edycji: pt, 12 października 2012 13:33:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę