Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ludzie ludziom zgotowali ten los - wystawa ze zbiorów Kazimierza Szczechury

Tytuł wystawy to oczywiście cytat z noweli Zofii Nałkowskiej Medaliony. Tematem ekspozycji są obozy – koncentracyjne, zagłady, pracy przymusowej, jenieckie w XX wieku – zakładane i budowane dla więźniów. Jak wiadomo ich przeznaczenie było najczęściej jedne – doprowadzić do śmierci więzionych. Na wystawie dominują dokumenty (korespondencja, zarządzenia władz obozów, pieniądze obozowe) i kilka przedmiotów, które zachowały się do dnia dzisiejszego.

Celem naszej ekspozycji jest przypomnienie młodym ludziom jednego z największych tragizmów ludzkości, kiedy to bliźni dopuszczali się okropności na sobie. Aby to się więcej nie powtórzyło naszym obowiązkiem jest pamięć o tych niesławnych wydarzeniach.


Zapraszamy od 22 stycznia - 6 marca 2005 roku.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę