Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zmarł pediatra i alergolog dr Janusz Mierzejewski (1961 - 2012)

Znany łomżyński lekarz dr Janusz Mierzejewski (+51), który w latach 1986 – 2005 leczył na oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 8. sierpnia w Warszawie. Pacjenci i współpracownicy cenili Go za serce i oddanie chorym oraz za rozległą wiedzę jako zacnego specjalistę pediatrii, pulmonologii i alergologii. Uroczystości pogrzebowe śp. Janusza Mierzejewskiego odbędą się w sobotę o godz. 12 w kaplicy i na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej.

- Studiowałem z Januszem przez trzy lata od pierwszego roku w jednej grupie na Akademii Medycznej w Białymstoku – wspomina dr Marian Jaszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Był miły, wesoły i pomocny, bardzo lubiany przez kolegów i jako student, i potem w pracy. Szkoda nam Jasia, bo był bardzo porządnym człowiekiem... Razem zaczynaliśmy pracę w 1986 r. w łomżyńskim szpitalu. Bardzo dobry lekarz, bardzo dobry kolega... 
Śp. Janusz Mierzejewski urodził się 9. czerwca 1961 r. w Zambrowie. Studiował w latach 1980 – 1986 na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. Rozpoczął pracę 1. października 1986 r. jako lekarz stażysta na oddziale dziecięcym w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, gdzie leczył małych pacjentów do końca 2005 r.
- Pan doktor był zawsze w czysto ludzkich kontaktach niezwykle ciepły i sympatyczny – mówi Bożena Leszczewska z działu kadr łomżyńskiego szpitala, która pamięta Zmarłego jeszcze z okresu tuż po studiach, gdy podejmował pracę. - A do tego zdolny, ambitny i rozwijający się zawodowo. 
Śp. Janusz Mierzejewski już w 1990 r. zdobył specjalizację w zakresie pediatrii, w 1994 r. - w dziedzinie pulmonologii (choroby płuc), a w 1998 r. - z alergologii.
- Trudno mówić w czasie przeszłym o osobie, którą znałam od ponad 20 lat, kiedy razem zaczynaliśmy pracę... - ociera łzy wzruszenia pediatra dr Elżbieta Kulas. - Żadne słowa nie wyrażą uczuć, więc niech pozostanie w naszej pamięci jako uśmiechnięty, pełen życia i energii człowiek... 
Wystawienie ciała w kaplicy Domu Pogrzebowego Marczyk przy ul. Przykoszarowej 22B w Łomży nastąpi od godz. 17. w piątek, 10. sierpnia, oraz w sobotę od godz. 10. W pobliskiej kaplicy pw. św. Józefa o godz. 12 zostanie odprawiona msza święta w intencji śp. Janusza Mierzejewskiego, który zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej.

Mirosław R. Derewońko
Fot.: archiwum Szpitala Wojewódzkiego w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę