Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Więźniowie sprzątają po wichurach

Więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze pomagają leśnikom. Razem z nimi wycinają drzewa, które uszkodziły ostatnie wichury. We wtorek (24.07) pracują w lasach położonych przy drodze Łomża-Białystok. Usuwają konary i gałęzie, które mogą spaść na drogę. "Wiele z tych drzew jeszcze stoi, ale są w takim stanie, że pierwsza wichura je połamie. Dlatego lepiej jest usunąć je wcześniej niż narażać kierowców na niebezpieczeństwo" - mówi Kazimierz Muczyński z Nadleśnictwa Łomża.

Dzięki porozumieniu z Zakładem Karnym w Czerwonym Borze leśnikom pomagają więźniowie. Jak podkreślają, dla nich to okazja do wyjścia za więzienny mur. A także możliwość chociaż "częściowego" odpracowania tego, za co trafili za kraty.

W związku z wycinką drzew kierowcy, którzy jadą drogą krajową nr 64, muszą liczyć się w tym miejscu z utrudnieniami. W okolicach Elżbiecina droga jest co kilkanaście minut blokowana.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę