Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Chorzy na cukrzycę skarżą się, że w aptekach w Łomży nie ma insuliny Humalog

W aptekach nie ma insuliny Humalog, nie wiadomo także, kiedy się pojawi - informują nasi słuchacze chorzy na cukrzycę. To zagraża ich zdrowiu i życiu, utrudnia także codzienne funkcjonowanie. Z cukrzycą można normalnie żyć i pracować, ale pod warunkiem, że regularnie przyjmuje się insulinę. "Jeżeli nie ma takiej możliwości, można stracić przytomność w każdej chwili, cukier z dopuszczalnych 120 skacze do poziomu 600-700" - mówi nasza słuchaczka z Łomży. Wielu chorych nie może stosować innych rodzajów insuliny ze względu na uczulenia.

Bardzo często pracownicy aptek proszą o zmianę recepty - jeżeli są na niej wypisane 2 opakowania, proszą, żeby lekarz przepisał tylko jedno. Chcą, aby w ten sposób - po pojawieniu się insuliny w aptekach - otrzymała ją większa liczba pacjentów.

Firma, która produkuję insulinę Humolag, zapewnia, że jej dostępność jest monitorowana, a na rynek trafia tyle leku, ile potrzeba. Ze względu na problemy z dostępnością, 2 tygodnie temu do Polski trafiła dodatkowa dostawa tej insuliny. Firma nie może też wykluczyć, że Humalog jest sprzedawany za granicę, bo jego cena w Polsce należy do najniższych w Europie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę