Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ogólnopolski protest lekarzy nie przysporzył większych problemów pacjentom w Podlaskiem

Trwa ogólnopolski protest lekarzy sprzeciwiających się karom za błędy w receptach. Na przykład za złe oznaczenie wysokości refundacji lekarz musi płacić 200 złotych. Protest polega na wypisywaniu recept pełnopłatnych. W Podlaskiem pacjenci raczej nie mieli problemów z otrzymaniem recepty ze zniżką, choć zdarzały się wyjątki. Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ otrzymał informacje o czterech receptach wystawionych w ramach protestu lekarzy. Trzy z nich wypisał jeden z lekarzy rodzinnych, o czym poinformowała apteka, zaś jedną szpital, o czym poinformował pacjent.

W Łomży, jak mówili lekarze, popierają protest, ale nie biorą w nim czynnego udziału. Nie podoba im się to co dzieje się w sprawie ustawy refundacyjnej. Nie chcą być tylko urzędnikami i uważają, że ustawa jest napisana mało precyzyjnie.

Jak duża jest skala protestu będzie wiadomo dopiero w kolejnych dniach. Ale od poniedziałku (2.07) już nie dostaniemy recepty na leki refundowane w wielu gabinetach lekarzy i dentystów, którzy nie podpisali aneksów do umowy z NFZ. W Podlaskiem to około 2,5 tys. osób przyjmujących prywatnie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę