Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 73

13-stka okazała się szczęśliwa

Ah, co to był za… XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana do samej nocy trzystu wolontariuszy kwestowało na łomżyńskich ulicach. Zimowa, a właściwie jesienna szarzyzna, wiatr, deszcz, a na twarzach radość. Z minuty na minutę skrzydlate puszki wypełniały się pieniędzmi. Mimo że w Łomży nie udało się sprzedać złotego medalu, pozostałe licytacje dostarczały wielkich emocji.

W Radiu BAB zlicytowano m.in. oryginalną piłkę Chicago Bulls z autografami koszykarzy za 700 zł, motor WSM z ’62 roku za 1100 zł, gliniana figurka policjanta za 250 zł. Łącznie łomżyński sztab zebrał ponad 56.750 zł. Jest to niewątpliwie wielki sukces, nie tylko finansowy, ale przede wszystkim ludzi dobrej woli, którzy potrafią się zjednoczyć i zawsze są gotowi do pomocy.
Wielka Orkiestra to przede wszystkim pomoc chorym dzieciom, ale też wielki show, który nakręca całe przedsięwzięcie. Na Łomżyńskiej Starówce widniały wielkie bilboardy WOŚP, czerwone serca, aniołki. Nie obyło się bez Rock&Rollowego grania. Na dużej scenie zagrały najpierw łomżyńskie kapele, które rozgrzewały publiczność do występu gwiazdy muzyki Dance – Mandaryny.
Pierwszy raz cała Polska widziała jak Łomża świętuje orkiestrowy Finał. Łomża w telewizyjnej Dwójce pokazała się sześć razy... i choć nie wszyscy z tych wejść są zadowoleni niemniej po raz pierwszy to co działosię w Łomży na żywo pokazywała telewizja ogólnopolska.
Nasuwa się pytanie ile pieniędzy to wszystko kosztowało i kto zapłacił za organizację 13-stego łomżyńskiego Finału WOŚP. Jak zapewnia prezes tutejszego sztabu Paweł Wądołowski, wszystkie koszty pokryli sponsorzy strategiczni: Browar Łomża i PEPEES S. A. Ile kosztował wielki koncert Mandaryny? Marta Wiśniewski zagrała tylko za zwrot kosztów przejazdu, nocleg i wyżywienie, co zostało również opłacone z pieniędzy sponsorów.

Anna Pawłowska

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę