Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

IV Targi Pracy to szansa na staże i karierę po studiach

22 wystawców z Łomży, Łodzi i Warszawy przybyło na Targi Pracy, po raz czwarty zorganizowane przez Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Oprócz prezentacji działalności i produktów swoich firm, proponowali studentom praktyki, staże oraz zatrudnienie po studiach.

Zdzisław Staszewski
Zdzisław Staszewski

- Gościliśmy najwięcej firm z branży informatycznej, technologii żywności i bankowych oraz instytucji wspierających rynek pracy, m.in., Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy i OHP – mówi Marlena Włodkowska, specjalista ds. staży i współpracy z pracodawcami w Biurze Karier PWSIiP. - Uczestnicy targów mogli osobiście porozmawiać z właścicielami, szefami lub pracownikami, aby dowiedzieć się, jakie są potrzeby firm oraz jakie są szanse na znalezienie w nich zatrudnienia w trakcie studiów i po zdobyciu dyplomu.

Pracodawcy proponują, studenci stażują
Studenci mieli okazję do spotkań przy stoiskach i do wzięcia udziału w praktycznych warsztatach, na przykład, na temat oczekiwań pracodawców i zakładania działalności gospodarczej. Odbyło się spotkanie z pracodawcami, zainteresowanymi przyjęciem studentów na staże. Dzięki temu, 66 żaków ze wszystkich kierunków odbędzie w Łomży płatne staże w lipcu, sierpniu i wrześniu.
- Co roku jesteśmy na Targach Pracy i z uznaniem mówimy o poziomie absolwentów PWSIiP – twierdzi Emilia Sarnacka, koordynator contact center w IT Card, z którą na pytania odpowiadał Krzysztof Przestrzelski, specjalista obsługi firm, akceptujących karty bankowe. - IT Card zajmuje się, m.in., usługami bankowymi i rozliczaniem bankomatów. W firmie pracuje dwóch absolwentów informatyki PWSIiP oraz jeden student tego kierunku. Jesteśmy z nich zadowoleni, więc oferujemy pracę pięciu stażystom. Mamy ponadto staże dla chcących poznać zasady i warunki obsługi klienta. Targi Pracy to dobra okazja, aby studenci o naszej propozycji się dowiedzieli.
Magdalena Zielińska i Izabela Zalewska z działu handlowego Ellegnce, firmy tworzącej ogrody zimowe, oranżerie i szklarnie, rozdawały gościom folder z propozycjami projektów i zachęcały do odbycia stażu w dziale marketingu.

Praca dla kreatywnych i ambitnych
- Chcemy zainspirować łomżyńską młodzież do aktywnej współpracy – oświadcza Zdzisław Staszewski, właściciel firmy Unitechnik, produkującej oprogramowanie systemu zarządzania przedsiębiorstwem. - Jesteśmy otwarci na każdą formę współdziałania z każdym studentem, jeśli tylko chce współpracować i coś sobą reprezentuje. Dorobek informatyczny łomżyńskich firm jest imponujący. Novum pierwsza w Polsce stworzyła oprogramowanie bankomatu on-line!
- Jedna z odwiedzających stoisko osób powiedziała, że praca w Novum to marzenie! – opowiada specjalista ds. marketingu Joanna Chojnowska. - Aż poczułam dreszcze na plecach. Bo naprawdę, kreatywnym oferujemy ciekawe zajęcie i atrakcyjną pracę, możliwość rozwoju w zdolnym zespole.
- Nam papiery niepotrzebne – dodaje Michał Pikosz, dyrektor pionu programowania Novum, na pytanie, dlaczego nie zbierają studenckich curriculum vitae. - Zapraszamy na spotkanie do firmy, bo potrzebny jest nam człowiek dobry w tym, co lubi robić.
Ludzi lubiących pracować szukały też na staże i praktyki specjalista ds. marketingu Emilia Brulińska i specjalista ds. rekrutacji Dominika Włodkowska z PH Konrad, firmy zajmującej się sprzedażą i skupem warchlaków i jałowic hodowlanych. Na Targach Pracy są po raz drugi.
- Wciąż liczymy na to, że chętna i zainteresowana młodzież przyjdzie z CV, nie tylko po długopis czy breloczek – podsumowuje Emilia Brulińska. - Jesteśmy bardzo otwarci na młodych. Niech się przynajmniej dowiedzą, że w Łomży jest całkiem sporo firm, które tak jak nasza liczą się nie tylko na rynku krajowym, ale i za granicą. I ambitni młodzi znajdą u nas pracę! 

Mirosław R. Derewońko

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę