sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Korsze rozbite, czas na Dąb

Mateusz Laskowski (przy piłce) zdobywając dwa gole w meczu z MKS-em awansował na 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców III ligi

W meczu 29. kolejki III ligi ŁKS-u 1926 Łomża rozgromił na wyjeździe  MKS Korsze 6:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mateusz Laskowski i  Patryk Szymański po dwie oraz Artur Urban i Jakub Ambrożewicz. Przed ostatnią serią spotkań łomżanie zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli. Na zakończenie rozgrywek zmierzą się na własnym boisku z outsiderem ligi, Czarnymi Olecko (niedziela, 17 czerwca, godz. 16.00). W przypadku wygranej oraz potknięć rywali z Morąga i Grajewa, ełkaesiacy mają szansę zakończyć sezon na piątej pozycji.

Zwycięstwo w poprzedniej kolejce z Pogonią Łapy wyraźnie podbudowało  zespół z Łomży. W starciu z MKS-em od pierwszej minuty łomżanie byli  stroną przeważającą. Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Artur  Urban, który skierował piłkę do bramki MKS-u po rzucie wolnym  wykonywanym przez Karola Drągowskiego. Osiem minut później było już 2:0.
Aktywny tego dnia Mateusz Laskowski idealnym podaniem obsłużył Jakuba  Ambrożewicza, a ten będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy  nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Mimo dwubramkowego  prowadzenia ŁKS-u, korszanie nie rezygnowali z walki -  W pierwszej  połowie rywale nie odpuszczali i kilka razy pod naszą bramką zrobiło się  gorąco. Warto wspomnieć choćby o sytuacji, kiedy to Urban wybił piłkę z  linii bramkowej – podkreśla trener Mroczkowski.

Tuż po zmianie stron miała miejsce nieco kuriozalna sytuacja. Jeden z  zawodników gospodarzy chciał wybić piłkę z własnej połowy. Uczynił to  jednak tak niedokładnie, że futbolówka trafiła wprost na nogę  Laskowskiego, odbiła się od niej i z odległości kilkudziesięciu metrów  wpadła do bramki gospodarzy. Ten gol nieco ostudził zapędy zawodników z  Korsz do zmasowanych ataków i pozwolił naszym piłkarzom grać swobodniej.  Efektem tego były kolejne trzy bramki zdobyte przez Laskowskiego oraz  Patryka Szymańskiego – Dzisiaj mieliśmy nieco ułatwione zadanie gdyż  rywale nie murowali bramki tak jak to robiła choćby drużyna Mrągowii. Od  pierwszej minuty starali się grać otwarty futbol. Do tego byliśmy  dzisiaj skuteczni i zasłużenie wygraliśmy – ocenił młody szkoleniowiec  ŁKS-u.

W niedzielę 17 czerwca na zakończenie rozgrywek łomżanie zmierzą się na własnym boisku z  outsiderem ligi, Czarnymi Olecko. Zanim jednak dojdzie do  meczu o punkty w Łomży, podopieczni trenerów Mroczkowskiego i Lisa  zmierzą się w Dąbrowie Białostockiej z tamtejszym Dębem w finale  Okręgowego Pucharu Polski - Nie mamy już szans na awans do II ligi i dla  nas to będzie bardzo ważne spotkanie, gdyż bronimy tego trofeum -  podkreśla Mroczkowski. Zadanie to będzie jednak niełatwe, gdyż Dąb to ekipa niepokonana na wiosnę.
Zespołowi prowadzonemu przez trenerów Bartosza Jurkowskiego i Jacka  Markiewicza nie sprostali również łomżanie, przegrywając ligową potyczkę  aż 1:4. Do tego ŁKS może przystąpić do rywalizacji z dąbrowianami  poważnie osłabiony - Z urazami zmagają się Tomkowie Bernatowicz i  Staniórski i nie wiem czy będę miał ich do dyspozycji w środę. Do tego  przed czasem z boiska w Korszach musiał zejść Artur Urban, który dostał  mocno w twarz. Na szczęście wykluczone jest złamanie nosa i z Dębem  prawdopodobnie zagra - tłumaczy młody szkoleniowiec ŁKS-u - Do składu  wróci natomiast Robert Cychol, który mecz z MKS-em musiał odpuścić ze  względu na nadmiar żółtych kartek.
Czy łomżanie poradzą sobie z niezwykle mocnym rywalem, przekonamy się  już w środę, 13 czerwca. Początek meczu o godz. 17.30.