Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

444 tysiące - tyle osób odwiedziło do tej pory w Internecie stronę Wrota Podlasia

Dokładnie dziś Wrota obchodzą 1 urodziny. Popularność strony rośnie z miesiąca na miesiąc, odwiedzają ją internauci z całego świata. Wrota Podlasia mają informować i promować nasz region. Najsłabiej rozwinięta jest jego funkcja usługowa. Na Wrotach Podlasia (redagowanych przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego) znaleźć można aktualne informacje z regionu oraz kontakty z posłami, uczelniami czy organizacjami pozarządowymi. Ostatnio pojawiły się cykle: "Ludzie Podlasia" oraz "Stół Podlasia". W południe NBP przessyła aktualne informacje o kursach walut. Są też bardzo specjalistyczne informacje np. o Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego (ZPORR) i pieniądzach unijnych. Dziś na specjalnej urodzinowej konferencji prasowej Karol Tylenda - odpowiedzialny w Zarządzie Województwa za społeczeństwo informatyczne - zwrócił uwagę, że dzięki publikacji na stronie internetowej takich informacji, urząd oszczędza na zakupie papieru i usługach pocztowych. Wydrukowanie biuletynu o ZPORR kosztowałoby 150 tysięcy złotych. "Pół miliona zainwestowane w uruchomienie Wrót Podlasia zwróciło się" - ocenia Tylenda.

Problemem ciągle jest brak w wielu gminach łącz szerokopasmowych. 70% podlaskich gmin chce uczestniczyć w podlaskiej sieci internetowej i elektronicznym obiegu dokumentów. Pieniędzy z Unii Europejskiej starczy jedynie dla 3 największych miast i 30 samorządów. Na razie niewiele spraw urzędowych można załatwić przez Internet. Nie funkcjonuje ciągle podpis elektroniczny. Możemy więc jedynie pobrać i wydrukować niezbędne formularze, ale i tak trzeba osobiście odwiedzić urząd. Ciekawostka: wkrótce pojawi się wersja dźwiękowa Wrót Podlasia, czyli portal dla niewidomych. Do tego video-konferencje, transmisje z sesji Sejmiku Podlasia, oraz z panoramicznych kamer Białegostoku, Łomży i Suwałk. W planach są kolejne wersje językowe portalu: francuska, litewska i białoruska.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę