Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Blisko 20 samowoli budowlanych na drodze w okolicach Woli Zambrowskiej

Podczas przebudowy drogi w okolicach Woli Zambrowskiej, gdzie doszło do wypadku, w którym zginęło 6 pracowników zakładu stolarskiego z Hajnówki, dopatrzono się 17 samowoli budowlanych. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego zakwestionował budowę aż 17 zjazdów z drogi na okoliczne posesje i nakazał Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ich rozbiórkę.

"Decyzja jest surowa, ale inwestor nie skorzystał z możliwości ich legalizacji" - mówi naczelnik wydziału inspekcji w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego Piotr Szymczyk. Wtedy jednak musiałby poprawić niewłaściwie i nielegalnie wykonane budowle i wydać 2 miliony złotych na opłatę legalizacyjną. Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odwołał się od decyzji nakazującej rozbiórkę zjazdów. Ta jednak została utrzymana w mocy przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Teraz dyrekcja może jedynie wnieść skargę do sądu administracyjnego. Na razie nie wiadomo jednak, czy skorzysta z tego prawa. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu kilku dni - informuje rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski.

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej w okolicy Woli Zambrowskiej. Na zakręcie bus wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Zginęło 6 pracowników zakładu stolarskiego z Hajnówki. Jak ustalili śledczy, do wypadku nie przyczynił się żaden z kierowców. W feralnym miejscu na drogę wypływała woda z posesji i zamarzała.

Zarzuty niedopełnienia obowiązków podczas przebudowy drogi usłyszeli dwaj pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę