Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Dwójka w półfinale MP!

Po raz pierwszy w 13-letniej historii klubu piłkarki ręczne GUKS-u Dwójki Łomża wywalczyły awans do 1/2 finału Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych. Podopieczne trenera Stanisława Niedbały w pokonanym polu zostawiły zespoły Truso Elbląg i Dwójkę Lublin, a uległy tylko MTS-owi Kwidzyn.

Zdecydowanym faworytem rozgrywanego w łomżyńskiej hali im. Olimpijczyków Polskich turnieju był naszpikowany reprezentantkami Polski aktualny mistrz kraju w tej kategorii wiekowej, MTS Kwidzyn. Zespół prowadzony przez trenerkę kadry, Edytę Majdzińską swoją klasę potwierdził na boisku, chociaż pierwsza połowa spotkania z gospodyniami miała nieco nieoczekiwany przebieg. Po 8 minutach gry było bowiem 5:0 dla zespołu z Łomży - Tak to jest jak się w dniu meczu przyjeżdża do hali, której się nie zna. Na szczęście dziewczyny szybko znalazły właściwy rytm gry i druga połowa była już zdecydowanie dla nas - powiedziała trenerka MTS-u. Ostatecznie spotkanie
zakończyło się wynikiem 19:33. Mógł być on jednak zupełnie inny gdyby nie założenia taktyczne trenera Dwójki - Mecz z Kwidzynem w pierwszej połowie potraktowaliśmy bardzo poważnie. Chcieliśmy wypróbować swoje możliwości, ale w drugiej połowie trochę odpuściliśmy. Daliśmy pograć wszystkim  dziewczynom po to, żeby oszczędzić te podstawowe na dwa kolejne pojedynki. Bo właśnie w nich upatrywaliśmy szansę awansu do półfinału - tłumaczył Niedbała.
Jak się później okazało, przyjęta przez szkoleniowca łomżyńskiej Dwójki taktyka okazała się słuszna. Zarówno w meczu z Truso Elbląg, jak i starciu z Dwójką Lublin gospodynie turnieju już w pierwszych połowach wypracowywały sobie znaczną przewagę i praktycznie przesądzały o końcowym tryumfie. W efekcie te dwie wygrane zagwarantowały zespołowi z Łomży drugie, premiowane awansem do półfinały Mistrzostw Polski, miejsce. Zdecydowanym zwycięzcą całych zawodów okazała się ekipa z Kwidzyna, która mecze z Truso i Dwójką Lublin wygrały jeszcze wyżej niż starcie z zespołem z Łomży.
Teraz zawodniczki Dwójki czeka walka o awans do najlepszej ósemki drużyn w Polsce. Aby tego dokonać, muszą zająć pierwsze lub drugie miejsce w turnieju półfinałowym, który rozegrany zostanie w Szczecinie. Oprócz gospodyń, udział w nim wezmą jeszcze ekipy z Rudy Śląskiej oraz z Kielc lub Krakowa. Termin turnieju nie jest jeszcze znany.

Wyniki turnieju:

piątek
Truso Elbląg - UKS Dwójka Lublin 33:41
GUKS Dwójka Łomża - Kwidzyn 19:33

sobota
Kwidzyn - Lublin 46:12
Łomża - Elbląg 42:23

niedziela
Kwidzyn - Elbląg 48:31
Łomża - Lublin 27:15

Tabela końcowa:
1. MTS Kwidzyn 6 127:62
2. GUKS Dwójka Łomża 4 88:68
3. UKS Dwójka Lublin 2 68:106
4. Truso Elbląg 0 87:114

Najlepsze strzelczynie:
1. Daria Gierek (Truso) - 29 bramek
2. Ada Górna (MTS) - 23 bramki
3. Ewelina Ziajka (Truso) - 22 bramki
4. Dagmara Nocuń (GUKS) i Kinga Damaziak (MTS) - po 20 bramek

Najlepsza bramkarka - Urszula Bałdowska (Łomża)
Najlepsza zawodniczka turnieju: Kinga Rutkowska (Kwidzyn)

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę