Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Anna Kaczyńska wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata

Główne zdjęcie
Pobyt naszej reprezentacji filmowali dziennikarze Telewizji Polskiej, materiał z Japonii będzie do obejrzenia po powrocie ekipy do kraju.

Podczas rozgrywanych w Tokio Mistrzostw Świata Kobiet Karate Kyokushin Sensei Anna Kaczyńska wywalczyła brązowy medal w kategorii ciężkiej. Złoto przypadło innej Polce - Agnieszce Sypień z Wrocławia. - Zawody pokazały, że obecnie zawodniczki Japonii, Polski i Rosji stanowią ścisłą czołówkę światową – podkreśla Dariusz Syrnicki, trener i prezes Łomżyńskiego Klubu Karate.

Łomżanka podczas mistrzostw w Japonii stoczyła trzy pojedynki.
Pierwszy, ćwierćfinałowy pojedynek z reprezentantką Rosji Ekateriną Provkovą wygrywając zdecydowanie już po pierwszej rundzie – relacjonuje Dariusz Syrnicki. - W pojedynku półfinałowym zmierzyła się z kolejną Rosjanką Valerią Doroshenko, która wygrała wcześniejszą  walke z Maki Iwakabe reprezentującą Guam. Był to bardzo zacięty pojedynek, który niestety decyzją sędziów wygrała przeciwniczka Sensei Kaczyńskiej. W walce o trzecie miejsce przyszło zmierzyć się naszej  reprezentantce z kolejną zawodniczką z  Rosji Anną Egorovą, która w eliminacjach wyeliminowała Rachel Mclean z Nowej Zelandii. W tym pojedynku nasza zawodniczka nie dała szans przeciwniczce wygrywając pojedynek zdecydowanie już po pierwszej rundzie – chwali Kaczyńską prezes ŁKK

Jednym z punktów pobytu w Tokio była wizyta w polskiej ambasadzie i spotkanie z panią prezydentową Anną Komorowską, która gościła w tych dniach w Japonii. Pierwsza Dama osobiście życzyła powodzenia polskim zawodniczkom. Poza Sensei Anną startowały jeszcze Sensei Agnieszka Winek (Warszawa) w kategorii lekkiej oraz Sensei Agnieszka Sypień  z Wrocławia, która zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w kategorii ciężkiej.

Wyjazd Sensei Anny Kaczyńskiej wsparła firma IT Card oraz samorząd miasta Łomża.

Wyniki Mistrzostw Świata kobiet
Waga lekka:
1. Elena Vorobyeva (RUSSIA)
2. Natsuki Ota (JAPAN)
3. Satomi Shimada (JAPAN)

Waga średnia
1. Anastasia Khripunova (RUSSIA)
2. Yuma Tasaki (JAPAN)
3. Evgeniya Timergalieva (RUSSIA)

Waga ciężka
1. Agnieszka Sypien (POLAND)
2. Valeriia Doroshenko (RUSSIA)
3.  Anna Kaczynska (POLAND)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę