Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Rodziny 6 ofiar wypadku w Woli Zambrowskiej domagają się odszkodowań

Bliscy 6 ofiar ubiegłorocznego wypadku w Woli Zambrowskiej domagają się wysokich odszkodowań od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przed białostockim Sądem Rejonowym każda z 17 poszkodowanych osób domaga się 250 tysięcy złotych odszkodowania za błędy urzędników, które ich zdaniem przyczyniły się do tragicznego wypadku.


Jak mówią członkowie rodzin ofiar wypadku - ubieganie się o pieniądze jest bardzo bolesne. Podkreślają jednak, że niektórzy z nich byli jedynymi żywicielami rodzin, a wszyscy pracowali w dobrze prosperującym zakładzie stolarskim. Ten został zamknięty, a jego właściciel - ojciec kierowcy busa - został bezrobotnym. Zaznaczają też, że w procesie tym chodzi przede wszystkim o to, by oskarżeni pracownicy GDDKiA ponieśli odpowiedzialność za swoje błędy.

Na razie pozwana dyrekcja nie odnosi się do propozycji wypłaty odszkodowań, bo jak twierdzi jej pełnomocnik Karolina Węclik-Macewicz - sprawa rozpatrywana jest przez niewłaściwy sąd. Jej zdaniem właściwym do tego typu roszczeń powinien być sąd rejonowy w Warszawie, bo tam znajduje się główna siedziba GDDKiA.

Do wypadku doszło na drodze krajowej w okolicy Woli Zambrowskiej. Bus wpadł w poślizg na zakręcie i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym. Zginęło 6 pracowników zakładu stolarskiego z Hajnówki. Jak ustalili śledczy, do wypadku nie przyczynił się żaden z kierowców. W feralnym miejscu na drogę wypływała woda z posesji i zamarzała.

Zarzuty niedopełnienia obowiązków podczas przebudowy drogi usłyszeli dwaj pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do tej pory do sądu nie wpłyną akt oskarżenia w tej sprawie.

Tymczasem rozprawa dotycząca wypłaty odszkodowań została odroczona bezterminowo. Białostocki sąd zamierza ustalić między innymi to, czy nie powinna ona trafić do sądu w Warszawie. (rm/fil)

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę