Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kierowcy w Łomży jeżdżą zakazanym skrótem

Kierowcy sami wyznaczyli sobie objazd remontowanego odcinka ulicy Poznańskiej. Od 11.04 zamknięty jest fragment tej ulicy od Akademickiej do Al. Legionów. W związku z tym tworzą się korki na ulicach, które zostały wyznaczone jako objazd remontowanego odcinka. A kierowcy, także samochodów ciężarowych, próbują skracać sobie drogę i wybierają szutrowy odcinek łączący ul. Akademicką ze Spokojną.

Kiedy nie było remontu samochody ciężarowe skręcały z Al. Legionów już w ulicę Poznańską. Teraz jadą dalej aleją, aż do jednostki wojskowej. Przez to tworzą się korki - mówią kierowcy. Dlatego część z nich zaczęła jeździć szutrowym odcinkiem, który łączy ul. Poznańską ze Spokojną.

"Dlatego zdecydowaliśmy się postawić znaki zakazu ruchu na tym szutrowym odcinku. Jest on nieprzygotowany do ruchu ciężkich samochodów. Niestety wielu kierowców ignoruje znaki informujące o objeździe i zamiast skręcić z ulicy Poznańskiej w ul. Piłsudskiego i jechać dalej ul. Spokojną - wybierają skrót" - mówi Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego Ratusza. Niestety, jak mówi właściciel firmy, który leży przy nieformalnym objeździe znaki zakazu ruchu kierowcy także ignorują.

Policjanci przypominają, że za niestosowanie się do znaków "zakaz ruchu" grozi mandat w wysokości do 500 zł i 5 punktów karnych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę