Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Małe opowieści

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza 7 stycznia 2005 roku o godz.18.00 na inaugurację obchodów trzydziestolecia działalności pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomży.
Rok Jubileuszowy otwiera wystawa malarstwa Ivayli Żivkowej-Świtajewskiej-Bułgarki zamieszkałej w Łomży. Na ekspozycję składa się cykl obrazów zatytułowany “Małe opowieści”. W kolejnych miesiącach 2005 roku odbędą się wystawy wielu znanych i cenionych twórców: Stanisława Trzeszczkowskiego ( marzec), Franciszka Maśluszczaka (kwiecień), Andrzeja Strumiłły (maj), Teresy Adamowskiej ( październik), Grażyny i Stanisława Kędzielawskich ( listopad). W czerwcu 2005 roku zostanie zaprezentowana wystawa lokalnego środowiska plastycznego, natomiast w grudniu - pokaz prac 30 artystów, wybranych z kilkuset autorów, którzy przez 30 lat gościli z wystawami w Galerii.

“Małe opowieści” Ivayli Żivkowej-Świtajewskiej stanowią rozwinięcie dotychczasowych poszukiwań autorki w dziedzinie portretu. Jako pierwsze- kilka lat temu - powstały autoportrety, następnie pojawiła się seria portretów kobiet, najnowszy cykl, to swego rodzaju portret zbiorowy. Jego bohaterami są ludzie uwikłani w codzienne sprawy, którzy pośród radości, trosk, tęsknot i marzeń poszukują własnej drogi. Uproszczenie sylwetek i pewna teatralizacja przestrzeni powoduje, że kompozycje nabierają symbolicznego charakteru nie tracąc przy tym wymowy egzystencjalnej. Refleksyjny nastrój podkreśla kolorystyka obrazów, przechodząca od srebrzystych szarości i błękitów poprzez zielonkawe żółcienie do stonowanych czerwieni.Wystawa czynna będzie do 6 lutego 2005 roku.

Karolina Skłodowska - kierownik galerii
fot: Grzegorz Gwizdon
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę