Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńska prokuratura podtrzymuje zarzuty w sprawie wypadku w Woli Zambrowskiej

Do 3 lat więzienia grozi dwóm pracownikom białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prokuratura Okręgowa w Łomży podtrzymała zarzuty związane z wypadkiem w Woli Zambrowskiej. Zginęło wtedy sześciu mężczyzn. Do zdarzenia doszło w lutym ubiegłego roku na drodze krajowej nr 66. Bus wpadł w poślizg na zakręcie i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym.

W miejscu, w którym doszło do wypadku, na drogę wypływała woda z posesji i zamarzała. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli drogomistrz i kierownik robót. Pierwszy za niedopełnienie obowiązków związane z nadzorem nad odcinkiem drogi krajowej nr 66. Przez długi okres nie podejmował działań, żeby woda nie wypływała na drogę.

Kierownik robót usłyszał podobny zarzut, ale jest to związane z nieodpowiednim wybudowaniem zjazdów z posesji. "Nie zachowano standardów wymaganych przez odpowiednie przepisy" - mówi prokurator Beata Polak z Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Sprawa odpowiedzialności kierowców została umorzona. Prokuratura nie wyklucza postawienia zarzutów kolejnym osobom związanym z przebudową odcinka drogi krajowej nr 66.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę