Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jest coraz więcej infekcji, oddział dziecięcy łomżyńskiego szpitala pęka w szwach

Na oddziale dziecięcym łomżyńskiego szpitala może zabraknąć miejsc dla nowych pacjentów. Trafia tam coraz więcej dzieci z infekcjami. "Był taki moment, że zajęte były wszystkie łóżka" - mówi pracująca na oddziale lekarz Elżbieta Kulas. Dużo było przyjęć z zapaleniami płuc. Były to najczęściej dzieci jednoroczne. "Duże znaczenie ma pora roku i liczba pacjentów jest większa niż normalnie" - zauważa Elżbieta Kulas.

Nie doszło do sytuacji, w której dla chorego dziecka zabrakło miejsc. Żeby do tego nie dopuścić, lekarze decydowali o wcześniejszym o dzień lub dwa wypisaniu pacjentów do domu. Ale działo się tak tylko wtedy, kiedy pozwalał na to ich stan. "Jeżeli był na tyle dobry, żeby możliwe było kontynuowanie leczenia w domu lekami, decydowaliśmy się na to. Wtedy rodzice zgłaszali się do kontroli do swojego lekarza rodzinnego" - dodaje lekarka.

Na oddziale dziecięcym łomżyńskiego szpitala jest 40 łóżek.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę