Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

STANISŁAW MAZUŚ – MISTRZ NASTROJU

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Stanisława Mazusia pt. „W obronie Piękna”. Wernisaż z udziałem Autora odbędzie się 24 marca 2012 roku (sobota), o godz. 12.00, w salach wystawowych przy ul. Długiej 13. Wystawie towarzyszy album zatytułowany „ Stanisław Mazuś. Z paletą przez życie” – do nabycia w galerii. Wystawa czynna do 20 kwietnia 2012 roku.

 

Przesłaniem wystawy jest „Obrona Piękna”, o której autor mówi, że jest „ głównym motorem napędzającym [jego ] pasję malarską”. Natchnienia i motywów poszukuje w naturze. Lubi malować w bezpośrednim jej otoczeniu. Często uczestniczy w plenerach malarskich. Jest – według własnych słów – „Plenerowym pielgrzymem”. Tworzy pejzaże, martwe natury, portrety i autoportrety. Przejawia się w nich osobowość artysty obdarzonego szczególną wrażliwością – mistrza nastroju, czułego na subtelności barwy i światła, który potrafi znaleźć piękno nawet w najmniej urodziwych, codziennych rzeczach. Wystawa została przygotowana z okazji 70-lecia urodzin artysty. Złożona z ponad siedemdziesięciu obrazów prezentacja miała swoją premierę w Tychach, w listopadzie 2010 roku, a obecnie pokazywana jest w kolejnych miastach. Prace pochodzą z lat 1957-2010. Mottem wystawy jest hasło „ Moda przemija – PIĘKNO pozostaje”.

Stanisław Mazuś urodził się w 1940 roku w Lublinie. Od 1968 roku mieszka w Tychach. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1967 roku. Od 55 lat bierze udział w międzynarodowych, ogólnopolskich i okręgowych konkursach, plenerach, zbiorowych wystawach w kraju oraz prezentacjach sztuki polskiej za granicą. Swoje obrazy wielokrotnie pokazywał na wystawach indywidualnych w polskich, europejskich i amerykańskich galeriach (ponad 200 ekspozycji). Miał również niezapomnianą wystawę w Łomży, która cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem przez cały lipiec1986 roku. Stanisław Mazuś jest niezwykle twórczym i pracowitym artystą. Za swoje dokonania otrzymał wiele znaczących nagród i wyróżnień. Jest także dwukrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii Sztuki Współczesnej

 

 

Grzegorz Gwizdon
pon, 19 marca 2012 14:25
Data ostatniej edycji: śr, 07 listopada 2012 15:21:30

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomzy.

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. (086) 2164100

Czynna oprócz poniedziałków i dni świąteczne
w godz. 10 - 17.
Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu
do galerii:
-inne wydarzenia- 6 zł
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę