Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Łomżanin wśród najlepszych Młodych Naukowców UE

Jakub Nagrodzki z Łomży znalazł się w gronie polskich laureatów Konkursu Prac Młodych Naukowców UE. Będzie reprezentowali Polskę podczas międzynarodowych finałów, które jesienią odbędą się w Bratysławie. Jakub „wygrał” także udział w światowych finałach Intel International Science and Engineering Fair w Pittsburghu w USA.

Konkurs Prac Młodych Naukowców UE, ogłaszany jest przez Komisję Europejską od 1989 roku. Podczas międzynarodowych finałów odbywających się corocznie jesienią około stu nastoletnich naukowców z kilkudziesięciu krajów prezentuje prace z różnych dziedzin. Jakub Nagrodzki z Łomży sprawdzał w jaki sposób związki chemiczne mogą dostać się do jądra komórkowego, które broni się przed mogącymi je uszkodzić związkami. I wygrał. Jest jednym z trojga zwycięzców  polskich eliminacji Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej. Poza nim do Bratysławy pojadą także Tymoteusz Król i Anna Kuśnierczak.

W niedzielę wyłoniono również trójkę młodych naukowców, która będzie reprezentowała Polskę podczas światowych finałów Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF) w Pittsburghu (USA). W konkursie, który odbywa się już od 50 lat Polacy wezmą udział po raz pierwszy. Do Stanów Zjednoczonych wyjadą: Jakub Nagrodzki, Nicola Leończyk i Anna Kuśnierczak.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę