Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy w Piątnicy zakończyła się... kłótnią

Kłótnią radnych i mieszkańców z przewodniczącym rady skończyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy w Piątnicy. Radni mieli ponownie głosować w sprawie likwidacji szkoły w Żelechach. Na jej likwidację nie zgodzili się podczas poprzedniej sesji. Jak twierdziła część radnych - z dokumentów wynikało, że szkoła ma być zlikwidowana nie w tym, a w przyszłym roku. Radni decyzji nie zmienili, ponieważ przewodniczący nie chciał przyjąć dokumentów od grupy, która wnioskowała o ponowne zwołanie sesji.

Jak twierdził, mieli na to czas w terminie 7 dni od daty zwołania sesji. W związku z tym, że brakowało uzasadnienia do proponowanej uchwały, nie poddał jej pod głosowanie i zamknął sesję. Wywołało to radość rodziców, ale także doprowadziło do kłótni z grupą radnych, która wnioskowała o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

Radości rodziców nie rozumiał wójt, Edward Łada. Jak stwierdził, rodzice robią krzywdę swoim dzieciom godząc się, żeby uczyły się w tak małej szkole o łączonych klasach. Zapowiedział także, że w przyszłym roku będzie chciał zlikwidować szkołę.

Do szkoły w Żelechach, licząc z oddziałem przedszkolnym, chodzi 32 uczniów. Według prognoz demograficznych za kilka lat będzie ich niespełna 20. Według informacji gminy roczne utrzymanie szkoły kosztuje około 300 tysięcy złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę