Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy w Piątnicy zakończyła się... kłótnią

Kłótnią radnych i mieszkańców z przewodniczącym rady skończyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy w Piątnicy. Radni mieli ponownie głosować w sprawie likwidacji szkoły w Żelechach. Na jej likwidację nie zgodzili się podczas poprzedniej sesji. Jak twierdziła część radnych - z dokumentów wynikało, że szkoła ma być zlikwidowana nie w tym, a w przyszłym roku. Radni decyzji nie zmienili, ponieważ przewodniczący nie chciał przyjąć dokumentów od grupy, która wnioskowała o ponowne zwołanie sesji.

Jak twierdził, mieli na to czas w terminie 7 dni od daty zwołania sesji. W związku z tym, że brakowało uzasadnienia do proponowanej uchwały, nie poddał jej pod głosowanie i zamknął sesję. Wywołało to radość rodziców, ale także doprowadziło do kłótni z grupą radnych, która wnioskowała o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

Radości rodziców nie rozumiał wójt, Edward Łada. Jak stwierdził, rodzice robią krzywdę swoim dzieciom godząc się, żeby uczyły się w tak małej szkole o łączonych klasach. Zapowiedział także, że w przyszłym roku będzie chciał zlikwidować szkołę.

Do szkoły w Żelechach, licząc z oddziałem przedszkolnym, chodzi 32 uczniów. Według prognoz demograficznych za kilka lat będzie ich niespełna 20. Według informacji gminy roczne utrzymanie szkoły kosztuje około 300 tysięcy złotych.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę