Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pochówek szczątków kpt. Raginisa może zostać „Wydarzeniem Historycznym Roku 2011”

Główne zdjęcie
Uroczysty pochówek szczątków kpt. Władysława Raginisa i por. Stanisława Brykalskiego

Uroczysty pochówek szczątków kpt. Władysława Raginisa i por. Stanisława Brykalskiego ma szansę zostać "Wydarzeniem Historycznym Roku 2011". Plebiscyt pod taką nazwą ogłosiły wspólnie Muzeum Historii Polski i portal historia.org.pl. Na konkurs wpłynęło w sumie 60 zgłoszeń wydarzeń tworzących lub dokumentujących historię Polski. Jurorzy wybrali spośród nich finałową dziesiątkę i teraz wszystko jest w rękach internautów, którzy głosują na najważniejsze według nich wydarzenie.

Upamiętnienie - po 72 latach od śmierci dowódcy - obrony odcinka Wizna 10 września 2011 r. konkuruje m.in. z takimi wydarzeniami jak otwarcie Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, odzyskanie przez Polskę zaginionego w czasie wojny obrazu Aleksandra Gierymskiego czy multimedialną ekspozycją w kopalni soli w Bochni.

Swój głos na Wydarzenie Historyczne Roku można oddać na stronie internetowej Muzeum Historycznego Polski whr2011.muzhp.pl.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę