Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rekordziści w produkcji mleka

Prawie 15 milionów litrów mleka wyprodukowało w ubiegłym roku 10 największych gospodarstw, które współpracują z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Piątnicy. Blisko połowa pochodziła tylko od jednego rolnika Adama Pietruszyńskiego.

Jego gospodarstwo powstało 11 lat temu. Od tego czasu systematycznie powiększało się m.in. o ziemię i obiekty dawnych PGR-ów. Składa się z dwóch jednostek: w Lachowie koło Kolna i Stradunach w gminie Ełk. Jest w nich 900 krów dojnych.

Barierę miliona litrów mleka rocznie przekroczyło 9 gospodarstw. W 2011 roku Spółdzielnia skupiła znacznie więcej mleka niż rok wcześniej. Taki wynik udało się osiągnąć dlatego, że rolnicy powiększali swoje stada, a także dzięki połączeniu ze spółdzielnią w Ostrołęce.

"Łącznie skupiliśmy 271 milionów litrów mleka, średnio za litr płaciliśmy 1,52 zł, najlepsi dostawali ponad 1,6 zł' - mówi prezes OSM Piątnica Zbigniew Kalinowski. OSM Piątnica płaci rolnikom najwyższą w Polsce stawkę za litr mleka od 12 lat.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę