Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Domek Pastora wrócił do miasta

Główne zdjęcie
Domek Pastora

Domek Pastora - zabytkowy dworek z końca XIX w. przy ul. Krzywe Koło wrócił do miasta. Przez ostatnie dwa lata zarządzała nim Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Łomżyńska”. Okazało się, że organizacji nie stać nawet na pilne remonty m.in. wymianę dachu, nie mówiąc o kompletnym remoncie budynku, który wyceniany był na 1,7 mln zł.

Domek Pastora, stojący na szczycie skarpy między klasztorem Kapucynów a Hotelem Gromada, jeszcze sześć lat temu był siedzibą Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Po wyprowadzce placówki stał pusty i niszczał przez kolejne dwa lata, gdy dwa lata temu w dzierżawę dostała Lokalna Organizacja Turystyczna. W grudniu pisaliśmy o problemach organizacji także w związku z Domkiem Pastora (zobacz: Domek Pastora woła o...). Wówczas też ratusz zapewniał, że prezydent zamierza przyjrzeć się tej sprawie.
Jak poinformowała Anna Sobocińska, kilka dni temu LOT oddał budynek miastu. Władze Łomży w dalszym ciągu chciałby przeznaczyć go do prowadzenia promocji turystycznej Łomży i Ziemi Łomżyńskiej dlatego trwają rozmowy z okolicznymi samorządami o wspólnym przedsięwzięciu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę