Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Łomży może powstać Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Zakład miałby się mieścić w budynku byłego Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. Szpital zakaźny, już jako oddział, jest właśnie przenoszony do głównego kompleksu Szpitala Wojewódzkiego przy Alei Piłsudskiego. Zajmie tam miejsca po przeniesionych wcześniej poradniach zdrowia psychicznego i dermatologicznej.

Jak poinformował zastępca dyrektora szpitala Jan Bajno, prace modernizacyjne już się zakończyły, a teraz przygotowany na przyjęcie chorych oddział odbierają kolejne uprawnione do tego służby. Jego uruchomienie w nowym miejscu to już kwestia najbliższych tygodni.

W budynku przy ul. Marii Skłodowskiej Curie pozostaje jeszcze Oddział Chorób Płuc i Gruźlicy, jednak i on jeszcze w tym roku ma zostać przeniesiony. Co do opuszczonego budynku nie ma jeszcze żadnych planów - twierdzi Jan Bajno.

Jednak w Urzędzie Marszałkowskim, któremu łomżyński szpital podlega nasz reporter dowiedział się, że szpital planuje uruchomienie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w tym obiekcie. Władze samorządowe województwa aprobują pomysł, jednak budynek wymaga przystosowania do nowych potrzeb, a szpital musi uzyskać kontrakt na takie świadczenia w NFZ.

W Podlaskiem funkcjonuje około dwudziestu placówek oferujących opiekę długoterminową, ale samorządowi wojewódzkiemu podlega tylko jedna - Samodzielny Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich koło Siemiatycz. Łomżyńska placówka byłaby więc pierwszym publicznym ZOL-em także dla pacjentów dorosłych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę