Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Firmy i samorządy masowo rezygnują z dotacji. Najwięcej - w naszym regionie

Rekordowa liczba firm i samorządów rezygnuje z przyznanych im dotacji unijnych. Według statystyk Ministerstwa Rozwoju Regionalnego za rok 2011 liderem jest tu województwo podlaskie, gdzie zostało niewykorzystanych 387 milionów złotych. Drugie w kolejności jest województwo warmińsko-mazurskie, tam rozwiązano umowy na łączną kwotę 60 milionów złotych.

Jak przekonują specjaliści z podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego tak duża suma niewykorzystanych pieniędzy to rezultat zerwania umowy na budowę lotniska regionalnego. "Nie ma powodów do niepokoju, te pieniądze nie przepadną" – uspokaja Urszula Mirończuk z Departamentu Regionalnego Programu Operacyjnego. "Pula, która była zarezerwowana na budowę lotniska zostanie przeznaczona na inwestycje drogowe, mniejsze środki wracają do puli konkursowej. Dzięki temu możemy zwiększyć budżet konkursów, które odbędą się w tym roku lub dofinansować projekty które pierwotnie z powodu zbyt małego budżetu nie zostały dofinansowane. Chodzi o projekty rezerwowe w różnych konkursach" - tłumaczy.

Samorządy i przedsiębiorcy rezygnują z dotacji, bo nie mają pieniędzy na wkład własny, a inwestycje stają się nierentowne. "Bierzemy to pod uwagę, dlatego nie nakładamy żadnych kar, co więcej wszyscy mogą swobodnie starać się o dotacje w kolejnych latach" – dodaje Urszula Mirończuk.

W całym kraju w ubiegłym roku rozwiązano aż 987 umów o dotacje.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę