Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Pielęgniarki z Zambrowa zapowiadają protest

Pielęgniarki ze szpitala miejskiego w Zambrowie domagają się obiecanych podwyżek płac i po nowym roku zapowiadają protesty, choć - jak twierdzą - od łóżek pacjentów nie odejdą. Dwa lata temu, w trakcie przekształceń szpitala powiatowego w miejski, zarabiały średnio 960 złotych miesięcznie. Zgodziły się na obniżenie płac do 670 - 700 złotych po to, by uratować szpital przed likwidacją i zachować wszystkie miejsca pracy. Zrobiły to tym chętniej, że obiecano im wówczas, iż do dawnych poborów powrócą najpóźniej po roku. Teraz dowiedziały się od dyrektora szpitala, że kontrakt podpisany z Narodowym Funduszem Zdrowia znowu nie pozwala na powrót do dawnych poborów. Wprawdzie dyrekcja proponuje niewielkie podwyżki i wypłaty na poziomie 860 złotych miesięcznie, ale pielęgniarki powiedziały, że nie ustąpią i będą walczyć przynajmniej jeszcze o 100 złotych.

Dziś w Zambrowie zbiera się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której kierownictwo szpitala ma przedstawić warianty rozwiązania tej patowej sytuacji.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę