Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 listopada 2024 napisz DONOS@

Kalendarz malarski Adamowskiej i fotokalendarz Gwizdona

Dwójka łomżyńskich artystów zrobiła nam na Nowy Rok 2012 prezent całoroczny. Malarka Teresa Adamowska zaprosiła ludzi takich jak ona: czułych i wrażliwych do świata swoich snów i marzeń, natomiast plastyk i fotograf Grzegorz Gwizdon - do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

- Nasza firma ze znakomitą malarka Teresa Adamowską współpracuje już po raz szósty – mówi Robert Bałdyga, specjalista ds. promocji Zakładu Usług Informatycznych Novum w Łomży, który co roku zamawia u artystki obrazy. - Polegamy całkowicie na wyczuciu i estetyce malarki. Doszło nawet do tego, że zgłaszają się do nas ludzie z całej Polski, kolekcjonujący te kalendarze ze względu na ich charakter artystyczny. Dlatego tegoroczny kalendarz został wydany w rekordowym nakładzie 850 egzemplarzy.
Znana w Polsce firma stworzyła system obsługi banków, który działa już w ponad 225 placówkach na terenie całego kraju. Decydując się na połączenie wysokiej jakości usług informatycznych z niebanalną wyobraźnią Teresy Adamowskiej, Novum utrwala swój wizerunek jako  firmy, która dba nie tylko o rozwój technologiczny.
I rzeczywiście, malarka w urzekająco urokliwych obrazach oddaje nastroje kolejnych 12 miesięcy.

Złożony z fotografii Grzegorza Gwizdona kalendarz ma zupełnie inny charakter. Został wydany z okazji 50-lecia Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Ceniona i pożyteczna placówka przedstawia się w ten sposób lub przypomina współpracującym z nią  instytucjom, organizacjom i osobom.
- Naszym założeniem było ładne wydawnictwo, które będzie promować Muzeum Rolnictwa – wyjaśnia Stanisław Kryński, kierownik działu promocji. - Wydaje mi się, że ten cel udało się osiągnąć, bo w gminie, powiecie i województwie rozdaliśmy już 400 egzemplarzy – cały nakład. Grzegorz Gwizdon już kilkakrotnie podejmował w kalendarzowej formie ten muzealny temat. Liryzm fotografii w najnowszej odsłonie uzyskał, robiąc zdjęcia o różnej porze dnia i w różnych porach roku. Na stronie startowej wśród żółtych, rdzawych i czerwonych liści wyłania się jak z bajki młyn wodny z połowy XIX wieku. Na kolejnych 12 kartach inne cenne budowle ze Skansenu.

Karty w obu kalendarzach są formatu A2: mają 42 cm szerokości i 59,4 cm wysokości.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę