Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Ocalić od zapomnienia

Jeszcze tylko przez kilka dni można nabyć w Muzeum unikalne publikacje z serii „Ocalić od zapomnienia” Wydawnictwa MUZA, które dokumentują zasoby naszego dziedzictwa narodowego w zakresie tradycyjnej kultury ludowej. Te bogato ilustrowane książki zaprezentowano na spotkaniu towarzyszącym niedawnemu otwarciu wystawy „Polskiej biżuterii ludowej”. Do lektury zachęcali ich autorzy: Elżbieta Piskorz-Branekova, Alicja Mironiuk-Nikolska oraz Tomasz Czerwiński. W swoich publikacjach umieścili oni wiele informacji, faktów i ciekawostek dotyczących m.in. budownictwa i wyposażenia domu wiejskiego (Tomasz Czerwiński), sztuki ludowej (Alicja Mironiuk-Nikolska) oraz biżuterii i strojów ludowych (Elżbieta Piskorz-Branekova). Warto podkreślić, że albumy zawierają także „łomżyńskie ślady”, czyli zdjęcia i opisy obiektów pochodzących ze zbiorów Muzeum w Łomży oraz Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. Zachęcamy wszystkich miłośników tradycji i folkloru do zapoznania się z tą wyjątkową ofertą wydawniczą. Fot. Bolesław Deptuła

Grzegorz Gwizdon
cz, 08 grudnia 2011 12:25
Data ostatniej edycji: cz, 08 grudnia 2011 13:00:27

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę