Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Niepełnosprawne kobiety spod Zambrowa dostały od gminy nowy dom

Najlepszy prezent na Święta otrzymały dwie kobiety, matka z córką, z Szelig Leśnicy. Gmina Zambrów zafundowała im... nowy dom. Władze samorządu zmobilizowała do działania informacja, że w dotychczasowym domu samotnych kobiet zapadł się dach - opowiada wójt Kazimierz Dmochowski.

"Te dwie kobiety - matka są z córką, są bardzo niezaradne - chore, ułomne. Trzeba było bardzo szybko zorganizować im coś na nadchodzącą zimę. Domówiliśmy się ze stolarzem, który ma tartak i wybudował niewielki, ale nowy od podstaw domeczek. Ma podłączone światło, wodę i tak dalej" - opowiada. To rzadkie przypadki - przyznaje wójt - ale w swojej 20-letniej, historii gmina Zambrów sprawiała już podobne prezenty swoim mieszkańcom.

Dzięki pomocy wszystkich - przed wszystkim sąsiadów z Szelig, którzy pomogli uporządkować i przygotować teren pod budowę oraz budowniczemu, który zastosował ceny bardzo preferencyjne, domek udało się wybudować sposobem gospodarczym za kilkanaście tysięcy złotych. Gmina nie tylko zadbała o nowe lokum dla swoich mieszkanek, ale także o podstawowe wyposażenie ich domku.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę