Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Podliczyli straty

Główne zdjęcie
fot. KW PSP w Białymstoku

Na około 350 tys złotych strat szacują strażacy skutki silnych wiatrów, które od niedzielnego wieczoru do poniedziałkowego południa otrzymywały się nad regionem. W sumie wpłynęło ich 232, większość dotyczyła utrudnień w ruchu spowodowanych powalonymi drzewami i złamanymi konarami, w 29 przypadkach uszkodzone zostały pokrycia i konstrukcje dachowe budynków. Na szczęście strażacy w trakcie swoich interwencji nie odnotowali osób poszkodowanych.

Ponad dobę trwało usuwanie skutków silnych porywów wiatru, które w wielu miejscach województwa uszkodziły liczne drzewa i budynki. Pierwsze zgłoszenia zaczęły napływać do stanowisk kierowania straży pożarnej po godzinie 19 w niedzielę.  Największe nasilenie pracy strażacy mieli w nocy z niedzieli na poniedziałek i we wczesnych godzinach rannych (około 30 wyjazdów na godzinę). Jak podaje KWPSP w Białymstoku działania związane z usuwaniem skutków wichury zostały zakończone wczoraj około godziny 17. Mimo iż większość akcji była mało skomplikowana i wymagała użycia podstawowego sprzętu ratownictwa technicznego, to łączny czas prowadzonych działań przekroczył 210 godzin.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę