Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Będą doradzać Czerniawskiemu

Główne zdjęcie
Mieczysław Czerniawski i prof. Andrzej Zawiślak

- W stosunku do samej Łomży niczym szczególnym się nie odznaczyłem, ale postaram się to nadrobić – mówił prof. Andrzej Zawiślak, który odebrał z rąk prezydenta Mieczysława Czerniawskiego powołanie na przewodniczącego Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Prezydencie Miasta Łomży. Po niemal roku od zapowiedzi Rada w Łomży została powołana. W jej skład weszły 32 osoby, choć na pierwszym posiedzeniu obecnych było tylko 21 jej członków. W Radzie jest ośmiu profesorów, pięciu z największych biznesmenów łomżyńskich, jest też m.in. Andrzej Celiński – były(?) polityk "warszawski".

- Zgłaszajcie pomysły, aby to dobrze służyło rozwojowi miasta Łomży – mówił do członków Rady prezydent Mieczysław Czerniawski zastrzegając jednocześnie, że Rada Konsultacyjna nie ma ambicji zastępować Rady Miasta, ani wchodzić w jej kompetencje.
Zgodnie z regulaminem Rady została ona powołana „w zakresie zdefiniowania najważniejszych problemów miasta i pracowania optymalnych sposobów ich rozwiązywania oraz w celu określenia lisy priorytetów wynikających z wizji rozwoju miasta”. Rada Konsultacyjna składa się z dwóch zespołów: ds. Społecznych i „ds. Rozwoju Infrastruktury (lub Rozwoju Gospodarczego)”. 
- Sugeruję, aby każdy z nas, w obszarze swoich możliwości, na najbliższe spotkanie z bagażem  pomysłów przystąpił – zachęcał członków Rady jej przewodniczący.
- Jeśli dwa razy w roku uda nam się spotkać w pełnym składzie będę szczęśliwy – mówił prezydent Czerniawski, zaznaczając, że najbardziej liczy na indywidualne konsultacje i doradztwo ze strony członków Rady.
Dziś na pierwszym posiedzeniu Rady wybrano dwóch wiceprzewodniczących Rady. Zostali nimi profesorowie Adam Dobroński i Robert Charmas. Poza nimi (i prof. Zawiślakiem) w skład Rady Konsultacyjnej weszli: Jerzy Brodziuk, Andrzej Celiński, Marcin Chludzińsi, Krzysztof Czeszejko-Sochacki, Edward Dąbrowski,  prof. nadzw. Roman Engler, Marek Głowacki, prof. Jan Górski, Andrzej Grodzki, Marian Jaszewski, prof. Mirosław Kleczkowski, Józef Kosiorek, Barbara Kuczałek, Jan Kurpiewski, Jerzy Lipiński, Jerzy Łebkowski, Marek Mackiewicz, Krystyna Michalczyk-Kondratowicz, Alicja Mieszkowska, prof. Bogusław Plawgo, Marek Przeździecki, prof. Jerzy Sadowski, Helena Sutyniec, prof. Henryk Wnorowski, Marek Zacharzewski, Stanisław Zagórski, Maciej Zajkowski, Tadeusz Zaremba i Zygmunt Zdanowicz.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę