Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zambrowscy radni przekazali powiatowi swoje akcje miejscowego szpitala

Bez głosów sprzeciwu radni miejscy Zambrowa zdecydowali się oddać powiatowi 7 tysięcy 890 udziałów spółki "Szpital powiatowy". To kolejny krok w sprawie przekazania tej placówki w administrowanie samorządowi powiatu zambrowskiego. Konkretnie to krok przedostatni. Ostatni musi wykonać rada powiatu zambrowskiego, przyjmując - jak to nazwano w uchwale - pomoc.

W uchwale wygląda to atrakcyjnie, po "pomoc" warta jest w formie akcji i dokapitalizowania ponad 4 miliony złotych. Faktycznie jednak oznacza, że od tej pory wydatki zambrowskiego szpitala, dzielone dotychczas niemal po równo miedzy 2 samorządowe budżety, spadną wyłącznie na powiat.

Nie zagrozi to prawdopodobnie bieżącemu działaniu szpitala, uniemożliwi jednak poważniejsze inwestycje. Umowa między samorządami skonstruowana została jednak w taki sposób, ze gdyby powiat nie przyjął darowanych akcji spółki, wspólnik - czyli miasto - mogłoby spróbować je sprzedać innemu oferentowi. To zaś mogłoby postawić starostwo w bardziej kłopotliwej sytuacji.

Dlatego prawdopodobnie w piątek (28.10), na swojej sesji, radni powiatu mniej lub bardziej chętnie, ale przyjmą ten swoisty podarunek.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę