Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zaskakujące wyniki aktywności podlaskich posłów

Ci, którzy są najaktywniejsi przed kamerami telewizyjnymi, nie są najaktywniejszymi posłami.... w Sejmie. Ostatniego dnia obrad Izby Niższej parlamentu sprawdzamy aktywność podlaskich posłów. Wyniki są zaskakujące. Sejmowy rekordzista zabierał głos podczas posiedzeń sejmu 750 razy. Najaktywniejszym z województwa podlaskiego okazał się Kazimierz Gwiazdowski z PiS-u. Występował 260 razy.

Tuż za nim w statystykach jest jego partyjny kolega Jarosław Zieliński. Goni go Jarosław Matwiejuk z klubu SLD. Sejmową mównicę omijają Jacek Żalek i Robert Tyszkiewicz z PO (ok. 20 wystąpień).

Matwiejuk jest ogólnopolskim liderem, jeśli policzyć napisane zapytania - ponad 700. W pierwszej dziesiątce mieści się także Gwiazdowski, mając na koncie 160 zapytań. Dla porównania koledzy z PO: Jacek Żalek i Leszek Cieślik mają tylko .... 2 zapytania.

Matwiejuk jest też w ścisłej krajowej czołówce, jeżeli chodzi o ilość złożonych interpelacji - 850. Z kolei Żalek i Cieślik nie lubią za bardzo ich produkować - maja na koncie po ok. 20.

Oświadczenia najczęściej składał rzadko pokazujący się na co dzień w mediach Kazimierz Gwiazdowski - 23. miejsce w kraju. Dobrze w statystykach wypada też Krzysztof Tołwiński, pomimo że posłem jest niecałe pół roku.

W prestiżowej roli posła sprawozdawcy najczęściej występował Józef Klim z Platformy Obywatelskiej - 23 razy. Za to marszałek sejmu 9 razy wyznaczał Jacka Żalka do reprezentowania Sejmu przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Ze statystyk przedstawionych na stronie internetowej Sejmu wynika, że najpilniej na posiedzenia do Warszawy jeździł i głosował Józef Klim - ma zaliczonych 99% głosowań. Tuż za nim jest Jan Kamiński z PSL-u. W tej statystyce zdecydowanie gorzej wypada Matwiejuk z 70%, choć warto dodać, że rekordziści mają zaliczonych jedynie 40% głosowań.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę