Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: nagroda za ustalenie wandala malującego po budynkach

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa w Łomży chce walczyć z osobami, które niszczą budynki nie tylko w zasobach jego spółdzielni, ale w całym mieście. Wyznaczam nagrodę za wskazanie wandala, który podpisuje się farbą na budynkach w Łomży - mówi.

"Mam dosyć tego, że ktoś pisze farbą po nowych budynkach. To jest wandalizm. W przeciwieństwie to graffiti, które jest sztuką. Ale na to są specjalne miejsca" - powiedział Zbigniew Lipski.

Prewencja nie daje efektów, monitoring zamontowany na osiedlu także nie pomaga, bo wandale, którzy niszczą farbą ściany, mają kaptury na głowach. Dlatego prezes zdecydował, że wyznacza nagrodę za wskazanie sprawcy lub sprawców. Będzie ona ufundowana z jego prywatnych pieniędzy - zadeklarował, że przeznaczy na to swoją dietę radnego. Jak mówi - może to być rower lub dobry zegarek. Co to będzie? Osoba obdarowywana będzie mogła ustalić podczas rozmowy z fundatorem nagrody.

Żeby ją jednak dostać, musi wskazać, kto niszczy farbą mury i wandal musi zostać ukarany. Informację o osobach, które niszczą w ten sposób budynki można przekazywać łomżyńskim policjantom.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę