Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jarosław Kaczyński w Białymstoku. „Polska Wschodnia potrzebuje przywilejów inwestycyjnych”

O przywilejach finansowych i inwestycyjnych dla Polski Wschodniej mówił dziś (6.09) w Białymstoku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wieczorem Kaczyński uczestniczył w konwencji "Rozwój Polski Wschodniej". Do Białegostoku dotarł z godzinnym opóźnieniem, po wizycie w Domu Kultury Litewskiej w Puńsku. Tam spotkał się z wójtem Puńska i przedstawicielami mniejszości litewskiej. Swoje spóźnienie prezes PiS-u uzasadniał słabym skomunikowaniem różnych części województwa podlaskiego.

Jego zdaniem, dla rozwoju Polski Wschodniej potrzebne są przywileje inwestycyjne, głównie w infrastrukturę. "Jeżeli w Polsce będzie 7 tysięcy autostrad i dróg ekspresowych, tysiące ludzi zachowa życie" - mówił Jarosław Kaczyński.

W rozmowie z Radiem Białystok przekonywał, że dla rozwoju Polski Wschodniej ważna jest droga ekspresowa S-19, która powinna być modernizowana ze środków europejskich i krajowych.

Zdaniem Kaczyńskiego w każdym regionie trzeba wyróżnić ośrodki, które powinny być dobrze skomunikowane. W Podlaskiem wymieniał: Białystok, Łomżę, Suwałki i Siemiatycze (które na początku pomylił z Sejnami). To ułatwi rozwój, tak jak sieć telekomunikacyjna i dostęp do szerokopasmowego internetu.

Jarosław Kaczyński przypomniał o programie PiS "Każda gmina to Krzemowa Dolina", który zakłada, że każdy region powinien znaleźć specyficzną dla siebie dziedzinę rozwoju. W Podlaskiem miałoby być to mleczarstwo czy regionalna żywność.

Według Kaczyńskiego, potrzebna jest tez pomoc państwa dla młodych wykształconych ludzi w zakładaniu własnych firm. Ci ludzie nie mają własnych pieniędzy na własny biznes, trzeba im w tym pomóc - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki temu będziemy mieli "szansę na kolejną falę kapitalizmu".

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę