Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Pamięć Września '39 w Grabowie

Pokazy umiejętności podlaskich kawalerzystów można było obejrzeć w niedzielę (4.09) w Grabowie koło Kolna. Podczas spotkania "Pamięć Września 1939" oprócz uroczystości, które mają oddać hołd obrońcom ojczyzny, zaplanowano także pokazy i rekonstrukcje.

Spotkanie rozpoczęło się mszą za ojczyznę. Zaraz po niej odbył się Apel Poległych. O Szablę Wójta gminy Grabowo rywalizowało kilkudziesięciu kawalerzystów z województwa podlaskiego. Żeby ją zdobyć, musieli sprawnie posługiwać się szablą i dobrze jeździć konno. Po zawodach przeprowadzono rekonstrukcję wydarzeń z września 1939 roku, kiedy Podlaska Brygada Kawalerii zaatakowała oddziały za granicą Prus Wschodnich.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę