Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Jesienią będzie przebudowane jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Zambrowie

Jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Zambrowie - na drodze krajowej nr 63 prowadzącej z Zambrowa do Siedlec - zostanie przed zimą przebudowane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku wyłoniła wykonawcę i wkrótce ruszą prace na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego oraz ulic: 71. Pułku Piechoty i ul. Obrońców Zambrowa.

"Najważniejsze jest to, że na skrzyżowaniu pojawi się sygnalizacja świetlna" - mówi rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA Rafał Malinowski. Będzie ona wzbudzana pętlą indukcyjną, czyli samochody, dojeżdżając do skrzyżowania, będą uruchamiały - jeśli to tylko będzie możliwe - zielone światło. Poza tym będą też przyciski dla pieszych i rowerzystów. Oprócz sygnalizacji będą wybudowane wyspy rozdzielające pasy ruchu, będzie też gruntownie wyremontowana nawierzchnia w obrębie skrzyżowania. "W tym miejscu często dochodziło do wypadków i kolizji, potrąceń pieszych, ale nie tylko to zdecydowało o przebudowie" - dodaje Rafał Malinowski. Chodzi też o to, że kierowcy z ulic podporządkowanych mieli kłopot z włączeniem się do ruchu w Aleję Wojska Polskiego. Całość inwestycji pochłonie nieco ponad 1 mln złotych. Prace, które rozpoczną się w tym miesiącu, zakończyć się mają do 30 października.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę