Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Koszarówce rozpocznie się wiosną 2012 roku

20,2 mln zł będą kosztowały projekt i budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Koszarówce w gminie Grajewo, który powstanie w ramach realizacji drugiego etapu Biebrzańskiego Systemu Gospodarki Odpadami. Łączna wartość Biebrzańskiego Systemu Gospodarki Odpadami - etap II to 52,1 mln zł. Projekt jest dofinansowany z UE z programu Infrastruktura i Środowisko 22 mln zł. Systemem objętych jest 19 gmin należących do "Związku Komunalnego Biebrza", leżących głównie na terenach chronionych w okolicy rzeki Biebrza. Mieszka tam 158 tys. osób.

Samorządowa spółka BIOM z siedzibą w Dolistowie Starym, która realizuje projekt, podpisała w ostatnich dniach umowę z firmą ABM Solid z Tarnowa, która wygrała przetarg na zakład w Koszarówce przeprowadzony w systemie "zaprojektuj i zbuduj".

Jak powiedział w środę (17.08) kierownik jednostki realizującej projekt w spółce BIOM Mirosław Bałakier, zgodnie z umową w ciągu najbliższego pół roku powinien być gotowy projekt zakładu, prace budowlane mają się zacząć wiosną 2012 roku i potrwać do końca 2012 roku. Zakład w Koszarówce ma być jednym z głównych elementów systemu gospodarowania odpadami nad Biebrzą.

W Koszarówce powstanie sortownia i kompostownia odpadów, magazyn na odpady m.in. niebezpieczne, budynek socjalno-sanitarny. Wszystko to ma być spójne z budowanym właśnie w Koszarówce składowiskiem z zapleczem technicznym, które mają być gotowe do końca września. Wartość tych prac to ponad 8 mln zł - poinformował Bałakier.

Drugi etap Biebrzańskiego Systemu Gospodarowania Odpadami to jeden z największych w Podlaskiem projektów gospodarki odpadami.(...)

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę